Socializace

Probíhá s větší lidskou a psí smečkou. Velmi malá štěňata kojená od své matky mají vysoké hladiny protilátek a nemám obavy z návštěv.

Štěňata s námi trávila většinu svého času – v obývacím pokoji, v kuchyni, u televize, při vaření, uklízení, luxování, mytí nádobí, …. Takže jsou plně zvyklá na všechny hluky a zvuky v domácnosti a od 4 týdnů byla i celé dny na zahradě kde si vyzkoušela vše co je na domácí zahradě přístupné a možné vč. zvuků pily, sekačky, …  Již od tří týdnů k nám chodilo mnoho různých lidí a postupně i se psy různého věku i ras, děti malé i větší, ….

Naše hvězdičková smečka tak  je velmi dobře vybavena proti běžným infekcím, setkáním s hlukem, zvuky, velkými i malými tvory ( v jejich měřítku ). Než je štěně přiměřeno chráněno vakcinacemi, jsou mu 4 měsíce a v té době už končí druhá fáze vtiskávání. Pes, který do té doby by nebyl dostatečně kontaktován s lidmi, zvířaty a provozem domácnosti i mimo dům, by nebyl dostatečně sebevědomý, zkušený a socializovaný. Proto pokračujte v jejich setkávání se s nejrůznějšími zvuky, pachy, situacemi. Z důvodů správného sociálního chování je nutné, aby se spolu stýkala štěňata různých věkových kategorii. Proto navštivte štěněcí školku v okolí, nebojte se procházek a setkávání se se psi.

Správně socializovaní a pravidelně cvičení psi se neperou. Jsou ovládání vůdcem smečky – pánem a mají dostatek aktivity, takže se nepotřebují vybíjet rvačkou.

Co poznají Vaši hovíci do 4 měsíců, to pro ně bude běžným světem, do té doby „nasávají“ zkušenosti bez obav a předsudků ( v pozitivním ale i negativním slova smyslu ). Po té době již bude nová zkušenost cizí s nutností se ji naučit, poznat, …. Tj. delší a obtížnější cestou na zvládnutí.

K tomuto tématu Vám ještě zašlu mailem rozpis co by Váš hovík měl v jakém věku poznat, vyzkoušet, umět, …. ( případně se podívejte na odkaz : www.thepuppyplan.com ).